Seramız 52,000 m2 genişliğinde ve Eskişehir'dedir.

Biyolojik Mucadele

Seramızda kimyasallar, hormonlar kesinlikle kullanılmamaktadır. Zararlı bakteri ve organizmalarla, biyolojik yöntemlerle mücadele ediyoruz. Biyolojik mücadele sayesinde, zararlı bir organizmadan beslenen başka bir canlıdan faydalanılarak hiç bir kimyasal madde kullanılmadan ve ürünlere zarar vermeden zararlıların popülasyonunu baskı altında tutmak mümkün olabilmektedir. Böylece biyolojik mücadelede, sadece hedef alınan canlılar zarar görür. Diğer canlılara, insanlara yada çevreye hiç bir zararı olmayan bu uygulama, zararlıların üreme gücünü azaltıp, gelişiminde dengesizlikler yaratarak zararlının direncini kırma özelliği sağlar.

Hormonsuz Yetistiricilik - Ari Yardimi Ile Polenleme

Bombus arısı Domates çiçeğini polenlerken.

Bombus arıları bal yapmayan, vücudunda sarı halkalar bulunan meyve oluşumunu doğal yöntemle sağlayan, iri ve tüylü bir yaban arısı çeşididir. Koloni halinde yaşarlar. Dünyada 400, ülkemizde 100 kadar bombus ve alt türü vardır. 

Bombus arıları büyük oranda vibratör ve hormon uygulama yöntemlerinin yerini almaktadır. Bombus arıları seralarda zararlı kimyasal ilaç kullanımını azaltmakta olup, daha sağlıklı ve hormonsuz ürün yetiştiriciliğinde çok önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda böceklerle tozlanma, ürünün daha iyi oluşmasını ve daha olgun olmasını sağlarlar. Ve hatta bu sayeded bütün domateslerimiz neredeyse birbirinin tıpa tıp aynısıdır. Aynı boyda, aynı olgunlukta, aynı tatta. 

Iklimlendirme

Dunyanin en ileri teknolojisi olarak bilinen Hollanda teknolojisini kullandigimiz seramizda, gerekli tum sartlar bilgisayar otomasyon sistemleri ile izlenmektedir. Ancak, seramizda herhangibir yapay iklimlendirme cihazi kullanilmamaktadir. Gerekli iklimi, 7x24 seramizda mevcut olan ziraat muhendislerimiz, sera etkisi ve bitkilerin kendisi kullanilarak saglamaktadir. Isınmak için ise, yerin 300 metre altından çıkan sıcak su kullanılmaktadır. 

Sulama

Eskişehir kaynak suları mineral yapisi ve kalitesi ile meshurdur. Seramiz, bakanlik ve ilgili idarelerin izni ile, doğal yeralti su kaynaklarının üzerine kurulmuştur ve Domateslerimiz tadındaki sirrini beslendigi bu suya borçludur. 

Kalite Kontrol

Üretimimiz, 7x24 tam zamanlı ziraat muhendislerimizin gözetimi altındadır. Buna ek olarak, seramız, sadece spesifik olarak salkım domates üretiminde uzmanlaşmış, Hollanda'da eğitim görmüş ve yıllarca çalışmış bağımsız danışmanımız tarafından haftada en az bir kez ziyaret edilir ve sürekli olarak denetlenir.

Her sevkiyattan devlet memurlarınca rastgele seçilen bir kutu, önce Turkiye'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından kesim gününde seramiza gelen deneticiler tarafindan labaratuar ortaminda test edilir. Daha sonra Dubai'de Dubai Belediyesi yetkililerince fiziksel olarak denetlenir ve Dubai'de de rastgele günlerde labaratuar ortamında test edildikten sonra satışa çıkarlar. Bu denetimler rutine baglanmistir ve hicbir şekilde, kesimden adrese teslim süresini geciktirmezler. 

Degerli vaktiniz icin tesekkurler. Detayli sorulariniz olursa bana her zaman yazabilirsiniz.

E-posta adresim: daria@narinport.com 

WhatsApp: +971557709524